Nowa płyta Artura Maćkowiaka

15 lutego nakładem Fonoradar ukaże się nowa płyta Artura Maćkowiaka, zatytułowana „Secret Carnival”.

W przeciwieństwie do poprzednich płyt, które w momencie nagrywania były w dużej mierze zaaranżowane, „Secret Carnival” powstała na bazie solowych improwizacji. Zawarte na niej utwory nagrywane były dla przyjemności, aby dać ujście emocjom, które towarzyszyły zamknięciu i pandemii, bez kalkulowania, co się dalej z nimi stanie. Fast forward do 2022, i od 15 lutego każdy będzie mógł zajrzeć w duszę Artura z czasu zarazy, nabywając „Secret Carnival” na płycie CD w gustownie wydanym digipaku.

Artur: „W samym środku lockdownu spowodowanego kolejną falą pandemii byłem świadkiem suto zakrapianej imprezy karnawałowej, z tańcami i śpiewami włącznie. W czasie totalnego ograniczenia spotykania się, takie zachowanie wzbudziło moje zdziwienie i dezaprobatę. Taka była moja pierwszy reakcja. Po chwili refleksji zdałem sobie sprawę, że taka atawistyczna potrzeba zabawy, kontaktów międzyludzkich jest na tyle silna, że dochodzi do głosu nawet jeśli powoduje to potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Zacząłem trochę tych ludzi rozumieć i nawet im w pewnym sensie zazdrościć tej beztroski. Stąd się wziął tytuł „Secret Carnival”. Zastanawiałem się wtedy, czy nadchodzą czasy, w których będziemy się mogli bawić i spotykać tylko na nielegalnych i ukrytych imprezach.”

Artur Maćkowiak:
Muzyk i animator życia kulturalnego. Grywa solo, w zespołach you.Guru, 5G, Mózg Injectors oraz w przeróżnych efemerycznych projektach muzycznych. Kiedyś współtworzył Something Like Elvis, Potty Umbrella i Innercity Ensemble. Porusza się w obszarach szeroko pojętej muzyki gitarowej, okraszonej dużą dawką eksperymentu, elektroniki, ambientu i improwizacji. Ma na swoim koncie cztery płyty solowe: “Take away” (2012), “Before the angels play their trumpets” (2013), “If it’s not real” (2015), “Iconic Rapture” (2017).

Kup CD „Secret Carnival”

Posłuchaj na bandcampie.